Náročný den

25. listopadu 2009 v 21:50 | Tobiáš Balanda
Dnes jsem měl náročný den. V poslední době snad nejnáročnější. Rozhodně jsem za to rád. A moje vděčnost patří Bohu. Vděčnost nejen za to, že jsem měl náročný den, ale i za to, že jsem to vše úspěšně zvládl. Nemohu však říct, že bych i za dnešek neměl nějaká provinění, které je potřeba Bohu vyznat. Ale věřím, že mi to Bůh vše odpustil. Vše jsem to úspěšně zvládl především v tom smyslu, že jsem neučinil žádné zásadní provinění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pevasa pevasa | 27. prosince 2009 v 7:30 | Reagovat

Ahoj Tobiáši, už dlouho jsem tu nebyl, protože moc nepíšeš a číst stále stejná "provolání" či prohlášení za chvíli omrzí. Tvá víra je neotřesitelná. To je z jedné strany dobře. Jen dávej pozor v co věříš. Ty ale nevěříš v Boha , ale v to co Ti o něm říkají lidé. A to je podstatný rozdíl. A věříš ze strachu.Komentování Bible není Slovo Boží, ale lidské. A jak jsem Ti už dříve psal: Vykládat co tím chtěl Bůh říci je rouhání největšího kalibru a urážka Boha. Jeho degradace na neschopného vyjádřit se. Bibli by měl každý číst sám a co pochopí je mu Bohem dáno. Proč chceš poznat co Ti není dáno a věříš těm co nepochopili víc než Ty , ale snaží se dělat chytré. Chovej se podle toho co jsi pochopil z vlastního studia a neuděláš chybu. Bůh nemůže trestat za to, že jsi špatně pochopil, víc Ti nepovolil, ale může trestat, že pokládáš lidské slovo za Jeho....Věř Bibli, ale přečti si jak se mixovalo v jejím textu na různých koncilech a papaláši se dohadovali co vložit a co vypustit.A udělali to tak aby se to hodilo do jejich linie a ne jak bylo napsáno. To je myslíš také Boží Slovo? Proč je součástí Bible Starý Zákon, když ho nedodržuješ? Proč Bůh řekl, že nepomine jediné slovo tohoto zákona... , nebo neřekl? Proč dodržují Křesťané ze SZ jen co se jim hodí do krámu ? Na nesrovnalosti v SZ už upozornil Ježíš, tak proč SZ věřit, že? pokud tam ale jsou nesrovnalosti, není to Slovo Boží (bůh se nemůže mýlit). Ježíš řekl, že si máme všechna tvrzení prověřovat a řekl jak na to. Dělej to tak, nebudeš pak zklamán, že cíl té cesty, kterou jdeš, je někde jinde než tady hlásáš. Pán s Tebou

2 Tobiáš Balanda Tobiáš Balanda | E-mail | Web | 5. ledna 2010 v 6:40 | Reagovat

Pevaso, zdravím vás a jsem vůbec rád za vaši reakci. Jak vy víte, že má víra je neotřesitelná? Vy mě znáte osobně? To, že má víra je neotřesitelná, je jen (myslím si) poloviční pravda. I já mám ještě stále mnohé pochybnosti a bojuji také s různými hříchy.
Ale teď už k tomu hlavnímu. Rozumíte staré "kraličtině"? Myslím si, že ano. Ale pokud ne, tak však věřím, že Bůh má moc k lidem promluvit i skrze slovo, které se nemusí zdát až tak srozumitelné lidem nebo na první pohled.
Případně si tento text můžete najít v jiných překladech, jestli máte čas. Ale teď už k jádru věci.

"Ta pak nebesa, kteráž nyní jsou, i země, týmž slovem odložená, chovají se k ohni, ke dni soudu a zatracení bezbožných lidí. Ale tato jedna věc nebuď před vámi skryta, nejmilejší, že jeden den u Pána jest jako tisíc let, a tisíc let jako jeden den. Nemeškáť Pán s (naplněním) slibů, jakož někteří za to mají, že obmeškává, ale shovívá nám, nechtě, aby kteří zahynuli, ale všickni ku pokání se obrátili. Přijdeť pak ten den Páně, jako zloděj v noci, v kterémž nebesa jako v prudkosti vichru pominou, a živlové pálivostí ohně rozplynou se, země pak i ty věci, kteréž jsou na ní, vypáleny budou. Poněvadž tedy to všecko má se rozplynouti, jací pak vy býti máte v svatých obcováních a v pobožnostech, očekávajíce a chvátajíce ku příští dne Božího, v němžto nebesa, hoříce, rozpustí se, a živlové pálivostí ohně rozplynou se? Nového pak nebe a nové země podlé zaslíbení jeho čekáme, v kterýchž spravedlnost přebývá. Protož, nejmilejší, takových věcí čekajíce, snažtež se, abyste bez poškvrny a bez úhony před ním nalezeni byli v pokoji. A Pána našeho dlouhočekání za spasení mějte, jakž i milý bratr náš Pavel, podlé sobě dané moudrosti, psal vám, jako i ve všech epištolách (svých), mluvě v nich o těch věcech. Mezi nimiž některé jsou nesnadné k vyrozumění, kterýchžto neučení a neutvrzení natahují, jako i jiných písem k svému vlastnímu zatracení. Vy tedy nejmilejší, (to) prvé vědouce, střežtež se, abyste bludem těch nešlechetných nebyli pojati, a nevypadli od své pevnosti. Ale rozmáhejte se v milosti a v známosti Pána našeho a spasitele Jezukrista, jemuž sláva i nyní i na časy věčné. Amen." (2. epištola Petrova 3,7-18).

3 Saty Saty | E-mail | Web | 9. ledna 2010 v 21:14 | Reagovat

Ahojky Tobiáši,  musím říct, že slova Pevasy jsou mi mnohem bližší a vřelejší, než tvoje. Psal jsi, že Bůh promlouvá skrze slovo, které se nemusí zdát až tak srozumitelné lidem nebo na první pohled. Je to až bolestně  pravdivé. To, že se vyrojili početní překladatelé, kteří tvrdili, že Božím slovům rozumí a samozřejmě že každý z nich slovům Božím rozuměl jinak, je fakt, ale to jim nebránilo v Bibli přepisovat a škrtat. Jeden človíček, který se čtením Bible zabývá celý život, (asi 45 let) ve čtenářské diskuzi řekl, že si dodnes nedokáže většinu přeložit, natož slovům v Bibli porozumět a že by bylo značně troufalé, podsouvat slovům v Bibli vlastní význam, místo původního významu který byl určen pro tehdejší dobu. Četla jsem jak jsi sám se sebou spokojen a jak svoji spokojenost připisuješ víře v Boha. Mluvíš stejně jako stovky věřících, stejná naučená slova, stejné myšlenky a promiň, stejná bezelstná naivita. Možná se na mne kvůli tomu rozzlobíš, ale říkám to tak, jak to cítím. Já jsem taky spokojená sama se sebou a daří se mi. Bibli jsem zběžně prolistovala a odložila, slovo Bůh má pro mne zcela jiný význam, tak jak to že jsem spokojená stejně jako ty? Víš co ti řeknu? Ty jsi dobrý, z obavy že by ses nedostal do nebe, nebo jsi dobrý proto, že se bojíš Božího hněvu. O co je horší nevěřící, který je dobrý proto, že je člověk a že dobré je jeho srdce?

4 Tobiáš Balanda Tobiáš Balanda | E-mail | Web | 12. ledna 2010 v 9:38 | Reagovat

Saty, vůbec nijak jsi mě neürazila.

5 Tobiáš Balanda Tobiáš Balanda | E-mail | Web | 12. ledna 2010 v 9:39 | Reagovat

Oprava: Saty, vůbec nijak jsi mě neurazila. Vůbec se na tebe nezlobím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama