Březen 2015

Dar dát, dar přijmout, dar odmítnout

17. března 2015 v 17:57 | Tobiáš Balanda
Zcela jistě je dobré někomu nějaký dar dát. Stejně tak je však dobré ten dar i přijmout. A za určitých okolností je také dobré dar odmítnout. Před nějakým časem jsem na tomto blogu psal, že je prý sobecké dar odmítnout. Tak to není tak úplně pravda. Za určitých okolností to však není úplně vhodné. Ale pokud se nějaký dar třeba někomu nehodí nebo pokud má ten člověk pocit, že by ten dar toho dárce nějak zatěžoval, tak je dobré ten dar i odmítnout. A ještě jednu věc bych tady chtěl sdělit. Pokud někdo nějaký dar odmítá, tak určitě není správné mu ten dar cpát.

Nevěřím na náhody

17. března 2015 v 17:48 | Tobiáš Balanda
Ano, je to tak. Nevěřím na náhody. Věřím v Boha a také věřím, že všechno má ve svých rukou On. Náhoda v životě věřícího člověka prostě neexistuje. Nebo snad neexistuje. To však ovšem neznamená, že my lidé nemáme žádnou zodpovědnost za své činy. Vůbec ne! Na našeho Stvořitele a Spasitele Boha se můžeme ve všem spolehnout. A tak bychom měli vždy činit. I když ne vždycky tak činíme. A i to je naše zodpovědnost před Bohem.
Mně se už víckrát stalo, že jsem potkal "náhodou" nějakého známého člověka. Ve skutečnosti to však nebylo náhodou, ale protože to tak Bůh chtěl. Tím slovem "náhodou" mám jen na mysli, že to nebylo nijak lidmi plánováno.