Červenec 2016

Učím se anglicky, ale ...

28. července 2016 v 18:40 | Tobiáš Balanda
Teď napíšu článek převážně o sobě. Anebo v podstatě jenom o sobě. Učím se anglicky, ale ... Tak jsem tento článek nadepsal. Takže k věci: Učím se anglicky, ale dělá mi velký nebo dost nebo docela dost velký problém se soustředit na rychle mluvené slovo v angličtině. Někdy mi dělá problém se soustředit na rychle mluvené slovo v češtině (když lidé mluví třeba ve zprávách v televizi - to mi vlastně dělalo hodně velký problém v dětství, dnes už to je lepší, ale stále mi to poněkud problém dělá). Takže když mi někdy dělá problém se soustředit na rychle mluvené slovo v mém rodném jazyce, což je čeština, tak jak to asi musí vypadat s rychle mluveným slovem v angličtině? To jsem často v koncích. Proto mi dělá většinou nebo hodně často se soustředit na ne zas tak rychle mluvené slovo v angličtině. V podstatě, abych porozuměl, tak musí ten, kdo ke mně mluví, mluvit hodně nebo dost pomalu a také je v podstatě nutné, aby opakoval, co říká, aby to zopakoval minimálně ještě jednou. To vyžaduje ale hodně trpělivosti, a zdaleka ne každý tolik trpělivosti má. Takže co z tohoto vyplývá? Vyplývá z tohoto, že je pro mě beznadějné, abych se naučil dobře anglicky.
Další věc je, že zdaleka neznám všechna anglická slova, ale to bych se ještě naučit mohl. Také neznám všechnu gramatiku, ale to bych se také naučit mohl. To by ještě šlo. Ano, psanému slovu bych rozhodně spíš měl šanci porozumět než mluvenému. Ale zatím mi ani to moc nejde (když třeba čtu nějaké anglické články na internetu, tak jen velmi málo rozumím).
A ještě jedna věc. Co se týče mého vyjadřování v angličtině, tak to je snad vůbec nejhorší. Často se velmi těžko vyjadřuji v češtině, natož v angličtině. I když někdy to trochu jde, to ano, ale jen málo.