Nic není naše zásluha

10. března 2018 v 12:59 | Tobiáš Balanda
Možná, že byste mnozí z vás čekali, že v tomto článku napíšu odpověď, proč dal Bůh Jobovi dvakrát víc majetku, ale dětí nikoli. Ale zatím na tuto otázku odpovídat nebudu (nechám to na později - možná, že se mi ještě někdo ozve, kdo to bude vědět nebo aspoň něco odhadne).
Tento článek je o tom, že nic absolutně nic není žádná absolutně žádná naše zásluha. Ano, je to tak. Žádné naše dobré skutky ani to, že se máme dobře. Nikdo z nás si totiž nezaslouží se mít dobře. Vše je jen Boží milost. Nikdo nemá právo vnímat své dobré skutky jako zásluhu - vždyť i to je jen a pouze Boží milost! Když už se nějaké dobré skutky činí, tak velmi často i věřící dělají tu chybu, že si to připisují za svou vlastní zásluhu - čili jsou na to pyšní a pýcha je hřích. Nikdo z nás by ani tuto chybu dělat neměl. Ani by neměl brát to, že se má dobře jako samozřejmost. Za vše patří chvála Bohu a ne nám! Za všechno bychom měli být Bohu vděční. Ba dokonce i za utrpení. I utrpení bychom měli přijímat z Božích rukou jako to třeba přijal Job. Dokonce i on to přijal i když tomu nerozuměl. V té době podle všeho nebylo známo, že by Bohu věrný člověk trpěl. Dnes máme opravdu daleko větší poznání než v době Jobově. Proto bychom tím spíš měli mimo jiné i utrpení od Boha přijímat a být za to Bohu vděční. Tím však neříkám, že by utrpení nutně muselo přijít. Jestli Bůh chce, tak na nás nějaké utrpení dopustí. Může se jednat o trest, abychom se napravili nebo také nemusí jít o trest. V případě Joba to určitě trest nebyl. Proto i pro nás platí, že na nás Bůh může nějaké utrpení dopustit i když žijeme život Jemu oddaný. Proč? No abychom tu svou věrnost (víru) Bohu ještě víc prohloubili - tak to bylo i u Joba (mimo jiné).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FoxFirer FoxFirer | E-mail | Web | 10. března 2018 v 13:23 | Reagovat

Chápu, že silně věřící to můžou vidět jinak ale člověk občas potřebuje být na sebe za něco pyšný. Potřebuje vědět, že udělal občas něco dobře. Kdyby tvoje teorie byla ze strany víry pravdivá, pak mi řekni k čemu je dobré věřit na peklo a nebe, když bůh nás plně řídí včetně toho co děláme? To by znamenalo, že jestli půjdeme do pekla za naše skutky vlastně rozhoduje bůh. Doufám, že jsem tě nijak neurazil ale zajímala by mě odpověď na tohle.

2 Tobiáš Balanda Tobiáš Balanda | E-mail | 10. března 2018 v 16:55 | Reagovat

To, že nic není naše zásluha, neznamená, že nic není naše zodpovědnost. Každý má zodpovědnost před Bohem.

3 Pujcky2019jag Pujcky2019jag | E-mail | Web | 23. prosince 2018 v 22:56 | Reagovat

Mnoho rodicu se shodne, ze ziskani vyssiho vzdelani na ukor statu se stava nemoznym ukolem. Ve vysokych skolach jsou rozpoctova mista snizena a splneni pozadavku… https://creditio.cz/jak-ziskat-pujcku-na-vzdelavani/  

Rychla online pujcka az 10000Kc => https://vk.cc/8QjIje

PЕЇjДЌky do 3000
pЕЇjДЌky online
online pujcka
sms pЕЇjДЌka ihned
online pujcky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama